Rychlá instalace a dlouhá životnost jsou přednosti betonových panelových plotů.

Oddělovač

Výhody živých plotů

Panelové ploty většina z nás zná z oplocení průmyslových areálů, skladovacích ploch firem, sportovišť, školních hřišť, mateřských škol atd. Zejména drátěné panely jsou výhodné k oplocování velkých ploch, neboť postup při instalaci je jednoduchý a rychlý. Stále častěji se ovšem panelové ploty používají i k oplocování soukromých objektů a pozemků u rodinných domů.

Jelikož jsou různé varianty panelových plotů, vybere si každý podle svého uvážení a vkusu. Panelové ploty mají mnoho předností oproti klasickým plotům. Především je to rychlost a jednoduchost jejich stavění. Například u betonových panelů se do země zabetonují pouze betonové sloupky. Ty jsou opatřeny drážkami, do kterých se pak nasouvají jednotlivé panely. Jelikož se panely v drážkách překrývají, vytvoří pak celé oplocení dojem jednolité zdi. Další výhodou je možnost výměny jednotlivých panelů v případě jejich extrémního poškození.

Betonové panelové ploty se pořizují zejména pro pocit bezpečí a soukromí. Jednou z hlavních deviz betonových panelových plotů je jejich neporovnatelně delší životnost oproti jiným plotům při absolutní nenáročnosti na údržbu.

Ke zvýšení efektu betonového oplocení si můžete pořídit desky, jejichž horní hrana tvoří elegantní oblouk. Takový plot nepůsobí tak stroze jako rovný. Navíc si můžete vybrat z různé povrchové úpravy, která může být v podobě přírodního neprobarveného betonu, případně v různých barevných odstínech, nebo může povrch imitovat kámen štípaný či hladký a další varianty.

U rodinných domů jsou stále oblíbenější také drátěné panelové ploty. Jsou minimalistické a vzdušné, nevytvoří na zahradě neprůhlednou zeď a nepůsobí tak stísněně. Opticky vaši zahradu zvětší a vhodně ji propojí s okolní přírodou. Svařované drátěné panely se mohou použít i u plotu s kamennou či betonovou podezdívkou. Zvýší se tak jeho pevnost a oplocení pozemku u rodinného domu působí elegantně i bezpečně. Bezpečí ocení například chovatelé malých psů, kteří nemají možnost se podhrabat a utéct.