Rychlá instalace a dlouhá životnost jsou přednosti betonových panelových plotů.

Oddělovač

O panelových plotech

Panelové ploty představují převratnou novinku v oplocování pozemků. Jednak jejich instalace je nepoměrně rychlejší, než u jakéhokoliv jiného plotu, a jednak je zaručena mnohem delší životnost při minimální údržbě. To platí zejména o panelových betonových plotech, které jsou nejrozšířenější. Ve většině případů se jedná o betonové sloupky, které se zabetonují do země ve vzdálenosti od sebe podle rozměrů samotných panelů. Rychlost montáže i stabilita takového oplocení je hlavní předností oplocení z betonových panelů. Dalšími výhodami je pocit bezpečí a soukromí za betonovým plotem, nenáročnost na údržbu a možnost výměny jednotlivých panelů v případě jejich extrémního poškození.

 

Při montáži se nepoužívá žádný spojovací materiál, takže postup je rychlý a snadný, neboť betonové sloupky jsou opatřeny drážkami, do kterých se panely zasouvají. Jednotlivé panely do sebe zapadají přes drážku, takže po dokončení celého plotu vytvoří efekt jednolité zdi.

Panelový systém se může použít i k výstavbě klasického plotu s podezdívkou, kdy plotovou výplň mohou tvořit dřevěné, kamenné, plastové nebo drátěné panely.

Drátěné panelové ploty

Drátěné panelové ploty se nejčastěji používají k oplocení průmyslových areálů, komerčních staveb, skladů firem, obchodních center apod. Mohou se však použít i k oplocení rodinných domů, případně luxusnějších objektů, neboť drátěné plotové panely jsou vyráběny v širokém sortimentu tvarů, velikostí i barevných variant.

Hojně se drátěné panelové ploty využívají k oplocení školních hřišť, mateřských škol nebo sportovních areálů. Svařované drátěné panely se vyznačují především vysokou pevností a tuhostí pletiva, které zaručuje zvýšené nároky na bezpečnost, což je potřeba při oplocování průmyslových areálů, vojenských objektů, letištních ploch apod.

Panelové ploty mohou mít i dřevěnou výplň. U těch je ovšem dobré v úrovni plotu nasypat štěrk, nebo tuto část podbetonovat, aby se zabránilo riziku hniloby dřeva. Štěrková či betonová úprava umožňuje umístit dřevěné panely až k zemi, aby nevznikla zbytečná mezera mezi spodní částí plotu a terénem.